Messenger od Facebook-u ponúka QR kódy

Facebook Messenger ponúka unikátne QR kódy, vďaka ktorým si behom sekundy pridáte nového užívateľa.

 

Facebook opäť prichádza s novinkou, s ktorou sa inšpiroval u svojho konkurenta. Tentoraz totiž so svojím Messengerom nakukol ku Snapchatu a vypožičal si jednu z jeho charakteristických funkcií. Ide o špeciálne QR kódy, vďaka ktorým si vás iní užívatelia môžu bleskurýchlo pridať, bez toho aby museli zložito hľadať váš profil na Facebooku. Podobne ako u Snapchatu, aj kód v Messengery je okolo vašej fotografie, avšak v prípade modrej chatovacej aplikácie ide o kombináciu bodiek, čiarok a kružníc.

Messenger od Facebook-u ponúka QR kódy

Ak naskenujete kód niekoho, koho ešte nemáte v priateľoch, mal by sa vám ihneď po naskenovaní automaticky pridať a okamžite s ním môžete začať rozprávať.

 

Ak naskenujete kód niekoho, koho už v priateľoch máte, otvorí sa vám s ním chat a opäť môžete ihneď začať písať text alebo napríklad posielať fotografie.

 

Ako si v Messengery zahrať skrytú hru, o ktoré ste nemali ani tušenie

 

Svoj kód nájdete v Messengery v záložke Ja a keď na neho kliknete, môžete ho zdieľať alebo hore prepnúť na skenovanie kódu niekoho iného. Rovnako tak môžete začať skenovať kód v záložke Ľudia. Počas skenovania navyše možno obrázok s kódom vyhľadať v galérii na iPhonu, do ktorej sa dostanete cez ikonu vľavo dole.

 

Kódy ale užívateľom nemajú len uľahčovať pridávať si ľahko nových používateľov, s ktorými sa niekde narýchlo zoznámia.Facebook chce totiž do konca roka dostať Messenger na novú úroveň, aby slúžil aj pre komunikáciu bežných užívateľov s veľkými spoločnosťami a podobne.

 

V praxi by kódy mali fungovať napríklad tak, že keď si kúpite letenku a budete mať nejaké otázky, stačí na nej naskenovať Messenger kód a okamžite môžete začať chatovať s leteckou spoločnosťou a rýchlo tak vyriešiť svoj problém.

 

Messenger by tak mal slúžiť ako univerzálna chatovacia aplikácia ako medzi priateľmi, tak aj medzi užívateľmi a spoločnosťami.

 

Objavte novú skrytú hru, ktorú Facebook schoval do Messengera

 

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorím sa aplikácia páči a neviete ju používať, zverte sa do rúk odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti.

 

Radi Vám pomôžeme pri šálke dobrej kávy, tak nás neváhajte kontaktovať a veríme, že nájdeme riešenie, ktoré bude vzájomne výhodné.

 

ZDROJ: www.letemsvetemapplem.eu

Budeme radi, ak nás podporíte ZDIEĽANÍM tohto článku na sociálne siete