Facebook spustil novú sociálnu sieť – Workplace

Facebook spustil tento týždeň nový produkt pre firmy – sociálna sieť Workplace. Pôvodne mal názov znieť „Facebook at Work“ a mal konkurovať službám ako Slack. Workplace je kombináciou sociálnej siete, chatovacej služby a funkcie pre zlepšenie produktivity, ktoré majú cieľ pomáhať tímom pracovať spoločne online.

 

V aplikácii workplace je možné zakladať tímy, osobné profily a tiež je možné zobrazovať si novinky z celého sveta bez reklám. Tímy tiež majú možnosť vykonávať audio a video hovory a tiež livestreamovat naživo.

 

Nájdeme tu ale aj funkciu Multi-Company Groups, ktorá umožňuje spolupracovať zamestnancom z rozdielnych firiem.

Facebook spustil novú sociálnu sieť – Workplace

Workplace je zdarma pre školy a neziskové organizácie. Komerčným užívateľom však bude používanie spoplatnené. Organizáciám do 1 000 užívateľov bude služba stáť 3 doláre za mesiac. Organizáciám medzi 1 000 – 10 000 užívateľov budú účtované 2 doláre za mesiac a nad 10 000 užívateľov 1 dolár na mesiac. Službu je možné si vyskúšať v rámci trojmesačného skúšobného programu.

 

Tieto ceny konkurujú službám Slack, ktorý ponúka svoje služby za 6,67 dolárov za mesiac. Ten má zasa ale možnosť využívania zadarmo. Samozrejme pri používaní tejto možnosti musíme počítať s nejakými obmedzeniami.

 

Aplikáciu Workplace môžete používať na webe alebo ako iOS aplikáciu, ktorá je podobná aplikácii Facebook. Tá je dostupná na AppStore.

 

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorím sa aplikácia páči a neviete ju používať, zverte sa do rúk odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti.

 

Radi Vám pomôžeme pri šálke dobrej kávy, tak nás neváhajte kontaktovať a veríme, že nájdeme riešenie, ktoré bude vzájomne výhodné.

 

ZDROJ: www.macblog.sk

Budeme radi, ak nás podporíte ZDIEĽANÍM tohto článku na sociálne siete